szyld / litery świetlne

Szyld w formie liternictwa bez tła, wykonany z plexi. Podświetlany panelowo. Zainstalowany nad wejściem przy pomocy stelaża.

Litery przestrzenne to jedna z najbardziej efektownych i efektywnych form reklamy. Znakują przestrzeń, a także dodają inwestycji prestiżu oraz oryginalności. Litery 3D znakomicie sprawdzają się zarówno w przestrzeni witryny sklepowej, jak również na elewacji czy na dachu budynku.

Najczęściej spotykane litery świetlne Gdańsk: lico z akrylu (PMMA) jest podświetlane od spodu modułami LED, dzięki czemu front litery intensywnie świeci w wybranym kolorze. Oświetlenie w postaci energooszczędnych modułów LED jest zamontowane na plecach litery wykonanych najczęściej poliwęglanu lub grubego PCV.

Litery świetlne Gdańsk to popularny sposób sygnalizowania lokalizacji firmy – jej logotyp złożony z liter przestrzennych nie pozostawia odbiorcy wątpliwości co do umiejscowienia przedsiębiorstwa czy instytucji. Dzięki temu, że znaki są osadzone bezpośrednio w elewacji bez potrzeby dodatkowych tablic, zajmują mniej miejsca. Łatwiej też niż w przypadku tablic czy kasetonów o ciekawą wizualnie kompozycję z innymi elementami budynku.

Dzięki swojej przestrzenności litery 3D są łatwiej dostrzegane i szybciej odczytywane niż treść na płaskich nośnikach. Efekt ten wzmaga się, gdy zastosujemy podświetlanie. Podczas gdy napisy na tablicach giną w półmroku, litery podświetlane są wyraziste i doskonale kontrastują z ciemnym otoczeniem.

B52 jest producentem szyldów w postaci liter świetlnych.