neony LED

Neony mają swój urok. Napisy z giętych rurek są niepowtarzalne i nadają wnętrzu klimatu. Klasyczny neon, czyli szklana rurka z gazem znany jest już od ponad 100 lat. Od momentu wynalezienia jest chętnie wykorzystywany jako reklama świetlna. Niestety wybór takiego źródła światła wiąże się z problemami. Do produkcji neonów używana jest rtęć, co sprawia, że to oświetlenie nie jest do końca bezpieczne, zwłaszcza jeżeli chcielibyśmy skorzystać z takiego rozwiązania we wnętrzu (np. pokoju dziecka). Dodatkowo należy liczyć się z dużymi kosztami nie tylko wykonania, ale też serwisowania neonu. Klasyczne neony potrzebują dużo prądu. Do tego dochodzi trudność montażu, gdyż neonowa lampa może sporo ważyć. Wreszcie, neony są delikatne i narażone na pękniecia.

Neony LED Gdańsk. Ledony Gdańsk.

Ledony lub neony LED to rodzaj nowoczesnego oświetlenia wykonanego z elastomerowego tworzywa sztucznego, które emituje światło dzięki diodom LED. Technologia ich wykonania opiera się na tworzeniu elastycznej matrycy z diod LED, która jest następnie pokrywana specjalnym materiałem, który umożliwia równomierne rozproszenie światła emitowanego przez diody. Całość umieszcza się w wewnątrz kanału wyfrezowanego w akrylu, aby nadać rurce odpowiedni kształt. Pomimo użycia nowoczesnych technologii, ledony zachowują surowy, olschoolowy i trochę loftowy klimat klasycznych neonów.

Zaletami ledonów są między innymi ich elastyczność, co umożliwia kształtowanie ich w różne formy i kształty, odporność na uszkodzenia mechaniczne i zmiany temperatury oraz niskie zużycie energii. Ponadto, neony LED Gdańsk są bardziej ekologiczne niż tradycyjne neonowe oświetlenie, ponieważ nie zawierają rtęci ani innych szkodliwych substancji.

Warto również zauważyć, że ledony są bardziej uniwersalne niż neonowe oświetlenie, ponieważ mogą być używane w różnych aplikacjach, takich jak reklamy zewnętrzne, oznakowanie wewnętrzne, jako reklama wspomagająca we wnętrzach, a nawet jako wyjątkowe źródło oświetlenia.

Zapraszamy do kontaktu. Zaprojektujemy oraz wykonamy dla Państwa każdy znak lub napis w technologii neon LED.

neony LED Gdańsk ledony Gdańsk / LED neons Poland ledons Poland / LED Neons Polen
neony LED Gdańsk ledony Gdańsk / LED neons Poland ledons Poland / LED Neons Polen
neony LED Gdańsk ledony Gdańsk / LED neons Poland ledons Poland / LED Neons Polen