oznakowanie budynku mieszkalnego

Oznakowanie budynku mieszkalnego: numeracje pięter, mieszkań oraz logotypy inwestycji. Wykonane z zespolenia 2 różnokolorowych warstw plexi, cięte laserowo oraz zamontowane na ścianie z zachowaniem dystansu.

Oznaczenia budynku mieszkalnego. Litery z plexi. Litery z akrylu.

Litery z plexi Gdańsk. Litery z akrylu Gdańsk.

Oznakowanie przestrzeni publicznej musi być estetyczne i trwałe – to oczywiste. Na wybór i zastosowanie odpowiedniego materiału do produkcji liter wpływ mają warunki ekspozycji oraz możliwości realizacji. Istotny jest również charakter i styl danej przestrzeni.

Podstawowymi materiałami do produkcji liter są: folie samoprzylepne, drewno, sklejka i materiały drewnopochodne, płyty metalowe i kompozytowe oraz tworzywa sztuczne, w tym PCV i plexi. I to właśnie pleksi, czyli akryl, z uwagi na swoje właściwości podczas obróbki i eksploatacji, jest najczęściej używanym materiałem w tego typu zastosowaniach.

Lista zalet szkła akrylowego jest długa: jest dostępne w wielu grubościach – od 1 mm do 20 mm, a wycięte z bloków plexi, mogą być jeszcze grubsze, może być cięte w dowolne kroje pisma i dowolne kształty, jest estetyczne i eleganckie, jest trwałe, praktycznie nie tłucze się, jest odporne na wilgoć i warunki atmosferyczne, może być montowane na płasko, pionowo i na różnych płaszczyznach lub konstrukcjach, może być montowane na dystansach.

Jest lekkie i sztywne. Można je demontować i użyć w innym miejscu, więc jest praktyczne i ekonomiczne. Jest wygodne w montażu – można je przykleić klejem, taśmą dwustronną lub mechanicznie (trzpienie, kołki dystansowe), daje się podświetlić – powstają różne efekty świetlne w zależności od rodzaju użytej plexi, może świecić krawędziami – pod wpływem światła UV, lub rozpraszając światło LED. Z uwagi na swoją grubość (przestrzenność) jest łatwo zauważalne.

Można je łączyć ze sobą i innymi materiałami (również z literami z innych rodzajów płyt), może być sklejone warstwowo, jest plastyczne – płaszczyznę litery można trwale zagiąć i zakrzywić termicznie, pozwala na wykonanie efektownych napisów przestrzennych, umożliwia wykonanie efektownej reklamy świetlnej – logo inwestycji, oznaczenia dewelopera, napisy główne i opisy dodatkowe, wreszcie jest bezpieczne w użytkowaniu.

B52 z Gdańska to producent wycinanych liter. Oferujemy wykonanie oznakowania oraz jego montaż. Materiały kupujemy w cenach hurtowych. Specjalne algorytmy układają litery na płytach, aby minimalizować odpady, co umożliwia nam obniżenie ceny finalnego produktu. W obróbce, w zależności od zastosowania, stosujemy cięcie laserem lub frezowanie CNC. W montażu stosujemy sprawdzone rozwiązania chemicznych połączeń, dzięki czemu z sukcesem realizujemy wiele zamówień deweloperskich.

oznaczenia oznakowanie budynku mieszkalnego / residential building signage / Kennzeichnung Beschilderung von Wohngebäude
oznaczenia oznakowanie budynku mieszkalnego / residential building signage / Kennzeichnung Beschilderung von Wohngebäude
oznaczenia oznakowanie budynku mieszkalnego / residential building signage / Kennzeichnung Beschilderung von Wohngebäude