cięcie laserowe

Usługa: cięcie przy użyciu plotera laser CO2. Cięcie laserem Gdańsk to alternatywa dla tradycyjnej obróbki skrawaniem przy pomocy frezarki / cuttera CNC. Cięcie laserowe to proces technologiczny, w którym do cięcia wykorzystywana jest wiązka lasera. Lasery emitują promieniowanie elektromagnetyczne o dużej mocy, które w wyniku punktowego działania na materiał powoduje jego topnienie, odparowanie lub wypalenie, co umożliwia precyzyjne cięcie. Cięcie laserowe Gdańsk oferuje wysoką dokładność oraz możliwość obróbki elementów o niewielkich rozmiarach bez ryzyka ich przemieszczania w trakcie pracy.

Cięcie papieru laserem. Cięcie tworzyw. Cięcie laserem Gdańsk. Cięcie laserowe Gdańsk. Cięcie plexi Gdańsk.

Zalety obróbki laserem to przede wszystkim dobra jakość krawędzi po cięciu. W przypadku plexi krawędź jest szklista. Istnieje możliwość cięcia krzywych o bardzo małych promieniach. W czasie obróbki materiał nie drży ani się nie przesuwa, co pozwala wycinać bardzo niewielkie elementy. Ciecie laserem to również, dzięki technologii sterowania numerycznego, wysoka precyzja w zakresie tolerancji wymiarowej. Nowoczesne urządzenia tnące gwarantują precyzję cięcia rzędu +/- 0,02 do 0,1 mm. Daje to niemalże nieograniczone możliwości cięcia wzorów i kształtów, co jest szczególnie doceniane w branży dekoratorskiej i reklamowej.

Cięcie laserowe plexi. Cięcie plexi laserem.

Plexi nadaje się bardzo dobrze zarówno do cięcia laserem jak do grawerowania laserem. To jeden z najbardziej wdzięcznych materiałów do obróbki laserowej. Używa się jej głównie do produkcji szyldów, reklam neonowych i świetlnych, stojaków na wizytówki czy foldery, prezenterów, statuetek jak i do całej gamy najróżniejszych gadżetów. PMMA daje się także bardzo łatwo giąć, co dodatkowo rozszerza możliwości tworzenia.

Cięcie laserowe Gdańsk pleksi daje ostre i czyste krawędzie, które nie wymagają dalszej pracochłonnej obróbki takiej jak polerowanie czy szlifowanie. Jako, że materiał ten jest dosyć miękki, wszystkie nierówności wyrównuje laser poprzez nadtapianie, a proces ten jest bardzo szybki, przez co tani. Maksymalna możliwa grubość cięcia zależy od mocy lasera oraz od zastosowanej soczewki. Nasz laser CO2 z soczewkami 2″ i 4″ umożliwia cięcie akrylu nawet o grubości 20 mm. Warto wiedzieć, że im większa grubość ciętego materiału tym dłuższy czas pracy lasera. Pleksi podczas cięcia laserem nie pali się tylko od razu odparowuje, więc nie występuje problem brudzących ciemniejszych krawędzi.

Grawerowanie w plexi daje różne efekty, w zależności od rodzaju pleksi. Zazwyczaj kolor grawerunku jest biały lub popielaty, co jest dobrze widoczne na barwionej pleksi ale nie zawsze na bezbarwnej, a na białej prawie znika. Przy odpowiednich ustawieniach lasera można uzyskać dosyć spory kontrast i wyraźny grawer na pleksi bezbarwnej ale nigdy nie będzie to tak wyraźne jak nadruk. Jeśli potrzebny jest duży kontrast to lepiej zastosować laminaty grawerskie, które też bazują na PMMA, lecz są inaczej zbudowane.

Łącząc grawerowanie i cięcie pleksi laserem z możliwością gięcia wykonanych przedmiotów możemy uzyskać naprawdę zaskakujące rezultaty. Przy odrobinie wyobraźni można w ten sposób tworzyć pudełka, stojaki, uchwyty, haczyki, gadżety reklamowe, podświetlane ramki, lampy, obudowy i wiele innych ciekawych przedmiotów.

cięcie laserem cięcie laserowe Gdańsk Gdynia Trójmiasto / laser cutting Poland / Laserschneiden Polen