szyld / litery bez tła

Pojedyncze litery bez tła / szyld. Lica wykonane z plexi. Boki z płaskiej taśmy aluminiowej. Z uwagi na szklaną elewację budynku szyld zainstalowany nad wejściem za pośrednictwem stelaża.

Płaska taśma aluminiowa FLT umożliwia wyginanie liter o eleganckim wyglądzie przy relatywnie niskiej cenie zakupu. Taśma FLT jest bardzo łatwa w obróbce, dzięki czemu możliwe jest wykonanie estetycznych liter nawet o niewielkich wymiarach rzędu kilkunastu cm.

Litery bez tła to definicja z uchwały krajobrazowej Gdańska. Odnosi się do litery lub znaku umieszczonego na fasadzie budynku. Oznakowanie takie nie posiada tła w postaci innego materiału lub barwy niż sam symbol. W praktyce oznacza to, że litera jest odcięta od elewacji budynku, co nadaje jej wrażenie wtopienia się w bryłę budynku. Litery bez tła mogą sprawiać wrażenie delikatniejszych od tablic, ze względu na ich subtelny charakter i swobodę designu. Bezpośrednio przytwierdzone do elewacji budynku, litery te nie wymagają dodatkowych elementów mocujących, które mogłyby przytłaczać i zaburzać ich proporcje. Celem takiego rozwiązania jest zachowanie estetyki i spójności krajobrazu miejskiego.

Taki efekt osiągnąć można na przykład przez użycie lasera lub frezarki CNC do wycinania liter z drewna, tworzyw sztucznych, metali lub kompozytów. Szyldy w postaci liter bez tła są często projektowane nie tylko w związku z przepisami, ale także ze względu na estetykę, ponieważ takie szyldy dają wrażenie lekkości i elegancji.

Litery bez tła Gdańsk.

szyld litery bez tła Gdańsk / signboard letters without background / Schild Buchstaben ohne Hintergrund