druki firmowe: jaką technologię druku wybrać?

druki firmowe: jaką technologię druku wybrać?

Kiedy planujesz druk materiałów firmowych, masz zapewne różne potrzeby. Od wizytówek, poprzez druki firmowe, ulotki, po większe reprodukcje: szyldy i grafiki ścienne. Myślisz sobie, że to skomplikowane i trzeba będzie odwiedzić wiele miejsc… Zadajesz sobie to pytanie: jaką technologię druku wybrać?

(prawie) wszystko pod jednym dachem

B52 ma swoje korzenie w druku wielkoformatowym, ale obecnie wychodzimy do Klientów z szerszą ofertą druku. Dysponując wieloma technologiami możemy doradzić naszym Klientom i dobrać dla nich odpowiedni rodzaj druku.

druk offsetowy vs cyfrowy

Druk offsetowy sprawdzi się przy większych nakładach. Przygotowanie do druku wymaga stałych kosztów, a wraz ze wzrostem drukowanych ilości spada cena jednostkowa. Druk offsetowy zapewnia dobrą stabilną jakość druku. Z drugiej strony potrzeba zachowania powtarzalności wzoru uniemożliwia wprowadzanie zmian na bieżąco oraz znacznie utrudnia druk personalizowany, albo taki, na który składa się wiele wzorów lub wersji. Warto zaznaczyć, że wybierając druku offsetowego zwiększa się dostęp do kolorów spot, w tym z palety PANTONE, odcieni złota czy srebra, co w przypadku wielu, zwłaszcza złożonych i wymagających projektów znacznie przemawia na korzyść wybór tej techniki druku.

Druk cyfrowy rozwinął się wraz z rozwojem technik komputerowych. Możliwość pominięcia w procesie drukarskim matryc znacznie przyspieszyło druk. Druk cyfrowy nie wymaga jednorazowych kosztów ponoszonych na nakład, zatem opłacalna jest produkcja nawet pojedynczych sztuk. Taki druk jest znacznie wszechstronniejszy od offsetowego pod względem dostępnych podłoży.

druk cyfrowy: tutaj też jest wybór…

Jeżeli chcesz tworzyć, a następnie drukować obrazy najwyższej jakości, zawsze chcesz mieć pewność, że reprodukcje będą zgodne z Twoimi najwyższymi oczekiwaniami. Myślisz: druk w najwyższej, prawdziwej rozdzielczości 1440 dpi? ultragładkie przejścia tonalne, dzięki którym rozdzielczość wydaje się jeszcze wyższa? a może nawet kolory specjalne? druk bezzapachowy i ekologiczny? Wszystkie te opcje oferujemy w B52. Druk cyfrowy z maszyny 10-kolorowej: druk najwyższej fotograficznej jakości. Dla najbardziej wymagających Klientów: odbiorcami usługi są najczęściej artyści, architekci oraz instytucje kultury i sztuki. Z dostępnej palety materiałów najważniejsze to: papiery do 220 g/m2 w wykończeniu błysk lub mat, płótna, fototapety, folie. Ale również mniejsze formaty: wysokiej jakości plakaty, ulotki, naklejki.

Druk wielkoformatowy wykonujemy na materiałach rolowych. Dedykowane wydruki w odpowiednim kształcie i formacie nanoszone na różnego rodzaju podłoża wspierają ekspozycję marki. Druk na materiałach rolowych stanowi doskonałe uzupełnienie wnętrza witryn sklepowych oraz przestrzeni handlowych. To również niezbędny element komunikacji marki. Ten rodzaj materiału idealnie sprawdza się także w kampaniach reklamowych na zewnątrz. Drukujemy na szerokim spektrum materiałów. Produkujemy banery , siatki, megaplakaty (billboardy, citylighty, fototapety i inne), zadrukowane folie samoprzylepne, folie magnetyczne, standy, potykacze, nośniki typu roll-up, flagi itd. Drukujemy obrazy w niczym nieograniczonych formatach.

Maszyny drukujące w technologii UV pozwalają drukować na (prawie) wszystkim, ponieważ atrament jest natychmiast utwardzany przez promienniki UV. Atramenty UV nie trawią ani nie wgryzają się w podłoża, co oznacza, że ​​można drukować na delikatnych podłożach. Lampy LED UV są chłodne, dzięki czemu można drukować na podkładach wrażliwych na ciepło. Najbardziej ekscytującą rzeczą w drukowaniu UV jest elastyczność tej technologii oraz oferowany potencjał twórczy. Jak każdy druk cyfrowy, technologia UV odpowiada na obecny trend rosnącego zapotrzebowania na indywidualizację produktów i materiałów promocyjnych. Szyldy, tablice, tapety – wszystko to można uzyskać z pomocą druku bezpośredniego. Druk UV zapewnia tak ogromny potencjał dla niestandardowych aplikacji, że niemożliwym byłoby wykazanie ich wszystkich. Skontaktuj się z nami, jeśli chciał(a)byś umieścić wydruk na czymś naprawdę niezwykłym. Albo na czymś bardzo zwykłym. W formacie wielkim lub niewielkim.

 

technologie druku cyfrowego porównanie

 

a zatem: drukując materiały firmowe, jaką technologię druku wybrać?

Dobór technologii zależy zatem przede wszystkim od zastosowania druku. Przy wyborze należy jednak także uwzględnić następujące kryteria:

Dostępność materiałów (podłoży): tutaj druk UV jest któlem. Ponieważ tusze UV wiążą się tworząc na powierzchni materiału polimerowy film, drukować można prawie na wszystkim. Na mediach rolowych i sztywnych. Pozostałe maszyny drukują na szerokim spektrum podłoży: papierowych, foliowych, winylowych i tekstylnych.

Dostępność formatów: największą maszyną jest nasza wielkoformatówka. Z każdej maszyny możemy utworzyć naprawdę duże formaty, ale używając najszerszych mediów jest to zadanie najprostsze. Maszyna UV drukuje w szerokości umożlwiającej zadruk pełnych formatów płyt. Maszyna 10-kolorowa, gabarytami najmniejsza, również świetnie radzi z szerokimi rolami materiałów.

Rozdzielczość druku: nasza 10-kolorowa maszyna do druku fotograficznej jakości jest tu bezapelacyjnym zwycięzcą. Wyznacza ona naprawdę wyśrubowane standardy jakości. Nasz druk UV jest również drukiem wysokiej jakości. Wielki format zaś zapewnia spodziewany przy tego typu zastosowaniach.

Przestrzeń kolorystyczna: And the winner (once again) is… [drumroll] nasza 10-kolorowa maszyna do druku fotograficznej jakości. Druk opiera się na rozszerzeniu zestawu atramentów C+M+Y+K o jasne odcienie lc+lm+gy/lk i kolor pomarańczowy (Or), w połączeniu z atramentami białym (Wh) i metalicznym (Ms). Rozwiązanie takie nie tylko znacznie poszerza możliwą do reprodukcji przestrzeń kolorystyczną (gamut), ale także daje możliwość wierniejszego odtwarzania kolorów spot (w tym PANTONE), z pominięciem ich konwersji do kolorów CMYK. Wszystko to umożliwia realizację zamówień niskonakładowych w konfiguracjach kolorystycznych dostępnych do niedawna jedynie w technologiach pigmentowych i offsetowych. Pozostałe nasze maszyny opierają się o przestrzeń CMYK, przy czym maszyna UV drukuje również kolorem białym.

Trwałość zadruku: wszystkie nasze maszyny umożliwiają zadruk do zastosowań zewnętrznych bez potrzeby laminowania. Wieloletnią bezproblemową ekspozycję zewnętrzną zapewniają nasze maszyny do druku wieloformatowego oraz druku UV.

Wreszcie, cena: maszyna wielkoformatowa jest z założenia urządzeniem najbardziej wydajnym, a zatem jednostkowy koszt zadruku 1 m2 będzie tutaj najniższy. Zadruk UV oznacza koszt pośredni, zadruk 10-kolorowy oznacza największe zużycie tuszu.

Jeżeli po przeczytaniu tego wpisu wciąż nie masz pewności, jaką technologię druku wybrać drukując materiały firmowe, nie przejmuj się. Z chęcią doradzimy oraz odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości.

Strony powiązane:

B52 > oferta > drukarnia cyfrowa
B52 > oferta > druk > druk cyfrowy w najwyższej rozdzielczości
B52 > oferta > druk > druk wielkoformarowy
B52 > oferta > druk > druk UV

Pozostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *