Plexi + Laser = WSzM

plexi-laser

Od dawna chcesz się wyróżnić, prawda? W pracy i w życiu prywatnym. Czegoś szukasz… Czegoś na biurko, na komodę w sypialni, na ścianę w salonie, na prezent dla wyjątkowej osoby… Od dawna wiesz, że wszystko dookoła Ciebie zasługuje na wyjątkowe pomysły i wyjątkową otoczkę. Nawet gdzieś coś zauważyłeś (-aś), kumpel znalazł fajny gadżet w necie. To już jest prawie to, jesteś tuż tuż…

Plexi laser


Kiedy zaczynasz szukać czegoś wyjątkowego dla siebie albo dla kogoś Ci bliskiego, okazuje się, że to co sobie wymyślisz, wcale nie tak łatwo znaleźć.

OK, ale co powiesz na to, że wiesz, do kogo napisać, zadzwonić, opowiedzieć pomysł, dać im chwilę, a oni już tam zrobią dla Ciebie projekt, dobiorą materiał, technikę, wytną, poskładają, no i masz. Swój urzeczywistniony pomysł, niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju, po prostu: cudo!

Pomyśl, co to może być. Może imię Twojego dziecka nad łóżeczkiem, designerskie lustro z bezpiecznego akrylu, a może jakiś bajer – skrzyżowane miecze świetlne nad wejściem do salonu jako herb rodzinny, a może jedyne w swoim rodzaju serce, wprost od serca i z pomysłu, który tylko w Twojej głowie mógł się zrodzić. Wyobrażasz sobie, jaki nastrój może zrobić subtelnie podświetlony napis Love z trójwymiarowych liter? Nie daj się prosić. Zrób to ze swojej inicjatywy. Posłuchaj, co gra w duszy bliskiej Ci osoby i zaskocz ją czymś wyjątkowym. Do dzieła, zadzwoń, napisz. Sprawdź, jak możemy Ci pomóc.

Plexiglas (inaczej: metakrylan metylu, PMMA) jest tworzywem, które łatwo poddaje się obróbce. Występuje potocznie pod wieloma nazwami, m.in. plexi, pleksi, pleksa, akryl, szkło akrylowe, szkło organiczne. Zaskakujące może też być bogactwo barw akrylu: bezbarwny, biały, opal (mleczny do podświetleń), mrożony (z efektem piaskowanego szkła), barwiony w szerokiej gamie kolorów, fluorescencyjny. Niska temperatura topnienia powoduje, że jest to idealny materiał do cięcia laserem CO2. Zalety takiej obróbki to przede wszystkim gładka i jednorodna jakość krawędzi po cięciu (z połyskiem) oraz, dzięki małej średnicy wiązki lasera, możliwość cięcia krzywych o bardzo małych promieniach. W czasie obróbki materiał nie drży ani się nie przesuwa, co pozwala wycinać bardzo niewielkie elementy. Ciecie laserem plexi, dzięki technologii sterowania numerycznego, to również wysoka (choć ustępująca obróbce CNC) precyzja w zakresie tolerancji wymiarowej. Nowoczesne urządzenia tnące gwarantują precyzję cięcia rzędu +/- 0,02 do 0,1 mm.

Skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Plexi laser. Cięcie laserowe plexi. Cięcie laserowe akrylu. Plexi ozdoby. Plexi dekoracje.

Strony powiązane:

B52 > oferta > CNC frezowanie / cięcie / grawerowanie / laser
B52 > pracownia > technologie
B52 > portfolio > cięcie laserowe

 

[kołek, lontek]

Pozostaw swój komentarz